WatchGuard Firebox w nowej odsłonie

Zgodnie z danymi zgromadzonymi przez ekspertów WatchGuard w dokumencie: The Cyber Crime Guide for Small and Midsize Businesses

  • 85% złośliwych e-maili staje się źródłem spamu i dystrybucji złośliwego oprogramowania,
  • 90% przypadków naruszenia danych jest spowodowane słabymi lub skradzionymi wcześniej hasłami,
  • 60% małych firm, które stają się ofiarami cyberataku, rezygnuje ze swojej działalności w ciągu 6 miesięcy od jego przeprowadzenia.

To właśnie z myślą o małych, średnich i rozproszonych przedsiębiorstwach WatchGuard stworzył najnowszą serię Tabletop, która obejmuje rozwiązania Firebox T20, T40 i T80.

Każde z dostępnych w nowej ofercie urządzeń zapewnia kompleksowy zestaw rozwiązań do zarządzania zagrożeniami, w tym m.in. ochronę antywirusową, filtrowanie treści i adresów URL, antyspam, zapobieganie włamaniom, kontrolę aplikacji, sandboxing w chmurze czy zabezpieczenia punktów końcowych. A to wszystko w łatwym do zarządzania pakiecie.

– Nowe urządzenia zapewniają również lepszą przepustowość, szczególnie w przypadku kontroli HTTPS oraz skuteczne narzędzie do administrowania i egzekwowania zasad w rozszerzonej sieci klientów. W ten sposób umożliwiają pełną ochronę UTM w małych i średnich środowiskach, znacznie podnosząc ich bezpieczeństwo – wyjaśnia Michał Jurczak – Product Manager marki WatchGuard w Veracomp.

Więcej na temat funkcjonalności nowych rozwiązań w ofercie WatchGuard Technologies przeczytacie w IT Resellerze: